Lekcja matematyki w terenie

W piątkowe wrześniowe przedpołudnie (29.09) uczniowie klas 4a, 4d i 5e w trakcie swoich lekcji matematyki wyruszyli na długi spacer po osiedlu, by w ramach szkolnych obchodów VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przeprowadzić ustne egzaminy z jej znajomości. Zgodnie z hasłem dnia „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”, musieli wcielić się w role egzaminatorów i wykazać swoją wiedzą.

Nasi klasowi Mistrzowie Tabliczki zatrzymywali kogo się dało – dorosłych, dzieci, a nawet zwierzęta:-) Wśród przystępujących do egzaminu znaleźli się uczniowie, studenci, pracownicy okolicznych sklepów m.in. piekarni, samu oraz właściciele pizzerii, nauczyciele akademiccy i emeryci. Uczniowie na swojej drodze napotkali i odpytali z tabliczki również przedszkolaka, który z niewielką pomocą babci poradził sobie znakomicie! Rola przepytujących bardzo się uczniom podobała! Każdy kto zdał egzamin otrzymał specjalny certyfikat od SP 34 potwierdzający znajomość tabliczki, a w nagrodę upominek w postaci okolicznościowej naklejki.

Wszystkim uczestnikom egzaminu jeszcze raz gratulujemy, dziękujemy za udział w zabawie i pozdrawiamy!