Akcja biblioteki szkolnej

Biblioteka SP 34 organizuje

BOOKCROSSING

UWALNIANIE KSIĄŻEK

Za zgodą rodziców przynieś do biblioteki przeczytane książki, żeby je przekazać innym. Będziesz też mógł wybrać
książki dla siebie.

BOOKCROSSING to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach celowo utworzonych po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku. Jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker. Bookcrosserzy, czyli ludzie uprawiający bookcrossing, tłumaczą swoją ideę tym, że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane. Idea bookcrossingu w Polsce pojawiła się w październiku 2003 roku.

 

Biblioteka SP 34 ogłasza akcję bookcrossingu w październiku – Miesiącu Bibliotek Szkolnych.

Zachęcamy do uwalniania książek!

Zapraszamy do biblioteki!