BEZPIECZNIE TO ZNACZY WIEDZIEĆ I ZNAĆ

W dniu dzisiejszym panie pedagog wraz z policjantką ds. nieletnich panią Magdaleną Kołodziej rozpoczęły tegoroczną realizację programu BEZPIECZNIE TO ZNACZY WIEDZIEĆ I ZNAĆ. Uczniowie klas II przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Już każdy drugoklasista zna podstawowe znaki drogowe, sygnalizację świetlną, pamięta, że jezdnia to nie plac zabaw. Nie gramy na niej w piłkę, nie jeździmy na niej na rolkach.Przypomnieliśmy o konieczności noszenia odblasków po zmierzchu. Uczniowie dowiedzieli się, że nie należy obcym podawać swoich danych osobowych i nie przyjmować propozycji podwiezienia do szkoły. Każdy uczeń zna telefony alarmowe i wie gdzie należy zadzwonić gdy potrzebuje pomocy.