„OBCY” NIEOBCY UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY

5 grudnia rozpoczął się cykl spotkań uczniów klas III ze strażą miejską by porozmawiać o własnym bezpieczeństwie, szczególnie w przypadku spotkania nieznanej osoby. Spotkanie nie było przypadkowe. Strażniczka została zaproszona przez panie pedagog do uczniów klas III, gdyż to właśnie oni po raz pierwszy samodzielnie zaczynają przychodzić do szkoły.
Prowadząca zapoznała uczniów z pojęciem „obcy” oraz kim jest „obcy”. Funkcjonariuszka wytłumaczyła dzieciom co oznacza kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznanych. Zwróciła uwagę jak ważne jest przestrzeganie zakazu oddalania się z osobą obcą, wsiadania do samochodu osoby nieznajomej, brania od niej jakichkolwiek słodyczy, ulotek oraz przekazywania jej informacji dotyczących adresu zamieszkania, numeru telefonu itp.