Oddział 0a

 

 

Rok szkolny 2017/2018

Wystawa fotograficzna ,,Zima w moim mieście-moje najpiękniejsze zdjęcie w zimowej szacie”

Tegoroczna zima zainspirowała nas do przygotowania wystawy fotograficznej ,,Zima w moim mieście – moje najpiękniejsze zdjęcie w zimowej szacie”. Nasi uczestnicy, jak widać szukali oryginalnych pomysłów na zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy ,,fotografom” za artystyczne i oryginalne ujęcia dzieci podczas zimowych zabaw.

 
 
 
 

Kreatywne gazet darcie w oddziale 0 a

Z pozoru nic specjalnego: dużo małego druku na kiepskiej jakości papierze, od czasu do czasu jakiś kolor lub obrazek. Tymczasem dzieci uwielbiają gazety: gnieść, targać, dmuchać, rzucać, drzeć…więc gazeta może startować w plebiscycie kreatywnie wykorzystywanych przedmiotów codziennego użytku. U nas w oddziale najpierw posłużyła dzieciom do różnych zabaw, podczas których zrobiliśmy mnóstwo bałaganu, a następnie podczas ,,porządkowania” wpadliśmy na pomysł stworzenia bałwana Stasia J Mimo, że śniegu nie było za wiele my poradziliśmy sobie świetnie z jego brakiem, a nasz bałwan prezentował się wspaniale.

 
 
 
 

Dzień Babci i Dziadka w oddziale 0 a

Pod koniec stycznia w oddziale 0 a odbyły się uroczystości z okazji „Święta Babci i Dziadka”. Do tego dnia dzieci długo się przygotowywały. Przedszkolaki przedstawiły program artystyczny, w którym wyśpiewały swym babciom i dziadkom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnucząt, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.

Mimo niskiej temperatury, która była na zewnątrz w naszym oddziale był to jeden z najcieplejszych dni w roku, który sprawiał wszystkim ogromną radość. Mamy nadzieję, że te występy na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!


Oddział 0 a na spektaklu ,,Roszpunka” w Teatrze Muzycznym
W poniedziałek 29 stycznia dzieci z oddziału 0 a pojechały do Teatru Muzycznego na spektakl ,,Roszpunka”. Przedstawienie to zostało przygotowane przez artystów z wrocławskiego Teatru Neon, na podstawie baśni braci Grimm o tym samym tytule.
Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się kultury odbioru sztuki.

          

Oddział 0 a z wizytą w Teatrze Animacji
W styczniowy wtorek dzieci z oddziału 0 a wybrały się do Centrum Kultury Zamek na spektakl ,,Dziób w dziób”. Przedszkolaki poznały perypetie poczciwego, sympatycznego wróbla Przemka i rządzącej na podwórku zgrai gołębi. Barwny, bajkowy świat lalkowych bohaterów wypełniony dowcipnymi sytuacjami zagwarantował dzieciom dobrą zabawę i proste przesłanie: że warto iść przez życie razem, a każdy problem da się rozwiązać pokojowo… albo odkryć, że tak naprawdę problemu nie ma!

   

Styczniowy koncert Pro Sinfoniki

Dzieci z oddziału 0 a mają możliwość brania udziału w koncertach Pro Sinfoniki. W czasie tych spotkań miłośnicy muzyki pokazują przedszkolakom, jak magiczna i piękna jest muzyka – i to nie tylko poważna. W piątek 26 stycznia odbył się kolejny koncert pt. „Muzyka (nie)poważna”.

Warsztaty mydlarskie w oddziale 0 a

 

We wtorek 23 stycznia w naszej sali zapachniało, ponieważ dzieci uczestniczyły w warsztatach mydlarskich zorganizowanych przez Pracownię Edukacyjną ,,Wiatrak”. Z gliceryny tworzyły mydełka w wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu. Mogły zatopić w nich różne składniki wzbogacające wygląd i jakość mydełka: suszone zioła i kwiaty, przyprawy, ziarenka kawy, oraz inne drobiazgi. Po wykonaniu i zastygnięciu mydełka, dzieci zapakowały je w celofanowe torebki … oryginalny prezent gotowy !

Balik karnawałowy 

 

17 stycznia odbył się balik karnawałowy. Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Dzieci zamieniły się w królewny, lwy, pandy, wróżki, spidermanów, piratów oraz wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było trudno. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość i śmiech. 
 

Wigilia Staropolska na Pałukach, w miejscowości Oćwieka

22 grudnia dzieci z oddziału 0 a i 0 b wybrały się na wycieczkę do miejscowości Oćwieka na „Wigilię Staropolską”. Poznały tam tradycje dotyczące Świąt Bożego Narodzenia i samodzielnie przygotowały pyszne pierniczki i bułeczki, które potem ze smakiem zjadły. Następnie wykonały stroiki świąteczne, które zabrały do domu. Podczas warsztatów bożonarodzeniowych przedszkolaków odwiedził Gwiazdor, który rozdał dzieciom drobne upominki. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na kolację wigilijną, przed którą wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Podczas posiłku dzieci spożywały oczywiście tradycyjne potrawy: barszcz czerwony, ryby, pierogi, kapustę z grzybami oraz pyszne słodkości. Nie zabrakło również śpiewu kolęd. Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone i pełne wrażeń.
 
               

Świąteczna, rodzinna wystawa ,,Najpiękniejsza choinka”

 
Czy można sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia bez mieniącej się setkami kolorów, strojnej damy, choinki? Chyba nie. Choinka jest nieodłącznym elementem tradycji bożonarodzeniowej, traktujemy ją jako symbol nadziei i radości, a najmłodsi utożsamiają ją z niczym innym, jak tylko z prezentami, bowiem to właśnie pod choinką w wigilijny wieczór czekają na nie upragnione podarki.
 I tak w naszym oddziale chętne dzieci wraz z rodzinami wykonały prace, które przedstawiały właśnie bożonarodzeniową choinkę, dowolnej wielkości z zastosowaniem ciekawych oraz oryginalnych materiałów.
Efekt pracy był zadziwiający. Przedszkolaki i ich rodziny wykazały się dużą kreatywnością w tworzeniu przepięknych choinek, są one pomysłowe i niepowtarzalne. Stanowią wystawę a przede wszystkim zdobią korytarz przy naszej sali. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wspólną zabawę oraz rozwijanie zdolności plastycznych u najmłodszych.
   

Z wizytą w szkolnej bibliotece

 W poniedziałek 18 grudnia nasze przedszkolaki zostały zaproszone do szkolnej biblioteki na zajęcia ,,Poznajemy bibliotekę”. Zostały zapoznane z pracą w bibliotece, jej zbiorami, regulaminem oraz sposobem wypożyczania książek. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika i dowiedziały się jak ją założyć. Mogły wejść też pomiędzy regały z książkami. Wysłuchały również fragmentu książki ,,Pan Kuleczka”, a następnie odgadywały zagadki dotyczące różnych bajek. Na zakończenie wizyty w bibliotece dzieci samodzielnie wykonały medal ze swoją ulubioną postacią bajkową.
         
 

Nasza wspólna choinka

15 grudnia dzieci z oddziału 0 a wykonały piękną choinkę. Na początku każde dziecko wykonało małego aniołka wycinając poszczególne elementy, a potem składając i sklejając je w całość. Następnie położyliśmy wielki szary papier na dywanie, a każde dziecko składało papierowe serwetki i przykleiło na nim w taki sposób, by powstał wzór choinki. Potem wszyscy przylepiali swojego aniołka. Dzieci były bardzo zaciekawione, podobała im się praca w grupie, a przede wszystkim to, że mogą stworzyć coś razem. Gotową choinkę powiesiliśmy na drzwiach przy sali, aby zdobiła nasz korytarz.
         
 

Kolejny koncert Pro Sinfoniki za nami

Za nami kolejne spotkanie w ramach cyklu warsztatów artystyczno-muzycznych przygotowywanych przez Pro Sinfonikę, działającą pod skrzydłami Filharmonii Poznańskiej. Tym razem koncert związany był z nadchodzącymi świętami i nosił tytuł ,,Kolędnicy wędrownicy”.

Mikołajki w oddziale 0 a

6 grudnia, jak wszyscy wiecie, św. Mikołaj chodzi po świecie…, odwiedził także nasze przedszkolaki. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień, więc tego dnia przyszły ubrane na czerwono, miały mikołajkowe czapki oraz nauczyły się na tę okoliczność piosenki o Mikołaju. Wykonały także przepiękne prace plastyczne – Mikołaja z torebki papierowej oraz buty mikołajkowe. Niestety nie udało się dzieciom osobiście spotkać z Mikołajem, ale zostawił w naszej sali wspaniałe upominki dla wszystkich dzieci i list. Przedszkolaki mają nadzieję, że Mikołaj nie zapomni o nich w przyszłym roku.
Spotkanie przedszkolaków z oddziału 0 a z ratownikiem medycznym 

6 grudnia dzieci z oddziału 0 a odwiedził Ratownik Medyczny. Podczas spotkania dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz poznać na czym polega praca ratownika medycznego, utrwalić wiadomości na temat bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki nauczyły się także, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe i jak należy sprawdzać przytomność poszkodowanej osoby, w jaki sposób wezwać pomoc. Szybko okazało się też, że dzieci doskonale znają już numery telefonów ratunkowych – 112 i 999. W trakcie spotkania maluchy dowiedziały się w jaki sposób należy rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Teraz wiedzą już, że aby skutecznie wezwać pomoc trzeba się przedstawić, powiedzieć ile się ma lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebna jest pomocy. Na koniec spotkania dzieci mogły wejść do karetki i zobaczyć jej wnętrze.
Czy Mikołaj nas odwiedzi?

Już z początkiem grudnia słychać i widać było przygotowania do Mikołajek. W naszym oddziale przygotowania te również miały miejsce. Oprócz porządków, dekoracji sali, dzieci intensywnie ćwiczyły piosenkę pt. ,,Mikołaj” oraz ubrały choinkę. Wspólnie z panią Ewą zabrały się także do przygotowania pięknego plakatu Mikołaja. I tym razem dzięki wspaniałym pomysłom pani Ewy, a samodzielnej i mozolnej pracy dzieci powstała przepiękna praca.

Wspominamy wystawę ,,Jesienne zwierzaki”

Jesień to piękna pora roku, dlatego dzieci wraz ze swoimi Rodzinami zostały zaproszone do stworzenia jesiennych zwierzaków z darów jesieni. Wykonane prace można było podziwiać na wystawie, a „Jesienne zwierzaki” były fantastyczne. Wszystkie dzieci, które przygotowały pracę otrzymały pamiątkowy dyplom. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali przepiękne prace za trud i zaangażowanie.

Andrzejkowe mamy święto…wróżby w oddziale 0 a

,,Pokus – pokus, mary – dary, niech się spełnią andrzejkowe czary”… Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości.

W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę. W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się w czwartek 30 listopada. Dzieci nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. W czasie wróżenia z butów dzieci ustawiały buty, świetnie się przy tym bawiąc. Dużo śmiechu było również przy wróżbie z tekturowym sercem. Celując szpilką w serce można było poznać imię ukochanej/ukochanego. Dzieci miały także okazję posłuchać wróżb odczytywanych z cyfr, kolorowych karteczek czy ukrytych pod talerzykami. Wróżby były wielką atrakcją. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie….

Światowy Dzień Pluszowego Misia w oddziale 0 A

25 listopada na całym świecie obchodzimy jest Dzień Pluszowego Misia, który został ustanowiony w setną rocznice powstania maskotki, czyli w 2002 r. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie… pluszowe misie opanowały oddział przedszkolny 0 A, w piątek 24 listopada. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Przedszkolaki poznały historię święta, słuchały opowiadania, brały udział w zabawach ruchowych oraz tanecznych ze śpiewem. Na koniec wykonały pracę plastyczną ,,Niedokończony miś” – to twórcza zabawa, która od najmłodszych dzieci wymaga obserwacji, analizy i próby odtworzenia brakujących części misia. Dorysowanie oczka, buźki, ucha, łapki i nóżki wcale nie było łatwym zadaniem. Gotowego misia dzieci pokolorowały. Przez cały tydzień również wspólnie ,,pracowały” nad grupowym plakatem przedstawiającym misia. Było mnóstwo zabaw i radości, a przy okazji nauka zgodnej współpracy. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Przepiękna praca zdobi pomieszczenie przed naszą salą.

Koncert Pro Sinfoniki

Przedszkolaki z oddziału 0 a biorą udział w comiesięcznych koncertach Pro Sinfoniki, która działa pod skrzydłami Filharmonii Poznańskiej. Dzieci poznają przygody Pana Świerszcza, które są okazją do prezentacji barwnych, rozwijających wyobraźnię i wrażliwość dzieł muzycznych. Za nami już kolejne spotkanie pt. ,,Księżniczka Czardasza”. Głownymi ,bohaterami” tego spotkania był akordeon i skrzypce. Podczas spotkania dzieci poznały także muzykę Romów i mogły zobaczyć piękny romski taniec.

Przedszkolaki z oddziału 0 a w Rogalowym Muzeum Poznania 

W poniedziałek 20.11 przedszkolaki z oddziału 0 a odwiedziły Muzeum Rogala w Poznaniu. Wszystkim podobała się multimedialna prezentacja o historii miasta. Największej radości dostarczył jednak wspólny wypiek rogali świętomarcińskich. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały tajniki wypieku rogala – ciasto, kształt, nadzienie. Dzieci w brązowych czapkach ,,budyniówkach” z zainteresowaniem słuchały historii o św. Marcinie. Chwilę później z zaangażowaniem pomagały rogalowemu mistrzowi w przygotowaniach wypieków, wałkując ciasto i formując je w rogale. Oczywiście odbyła się także degustacja tego smacznego wypieku. Mamy nadzieję, że zawsze, gdy będą się zajadać rogalami, przypomną sobie opowieści pracowników muzeum. Dzieci poznały bowiem nie tylko proces wytwarzania rogali i związane z nimi legendy, ale też historię miasta i poznańską gwarę. Nasze przedszkolaki uzyskały certyfikaty czeladniczeZ wizytą w Filii Biblioteki Raczyńskich

 

We wtorek 7 listopada dzieci z grupy 0 a wybrały się na pieszą wycieczkę do Piątkowskiego Centrum Kultury ,,Dąbrówka”, a dokładniej do Filii Biblioteki Raczyńskich. Na miejscu zapoznały się z wyglądem biblioteki, dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza oraz w jaki sposób wypożycza się książki. Okazało się, że w bibliotece oprócz książek, można wypożyczać również gry edukacyjne i puzzle. Na zakończenie usiedliśmy wygodnie na miękkich poduszkach, a Pani bibliotekarka przeczytała nam bajkę pt. ,, Jak dobrze mieć sąsiadów”. Dzieci otrzymały również zadanie – miały wykonać pamiątkową zakładkę do książki. Nie zabrakło także zabaw z chustą animacyjną.
Mamy nadzieję, że po tej wizycie wzrośnie liczba najmłodszych czytelników.
Koncert Pro Sinfonika

27 października dzieci z oddziału 0 a uczestniczyły w kolejnym koncercie Pro Sinfoniki, która działa pod skrzydłami Filharmonii Poznańskiej. Za nami koncert ,,Bella Italia”. Było na wesoło nie tylko o włoskich rytmach, ale też o włoskich smakach.
Czytanie na dywanie

W ramach szkolnego projektu ,,Czytanie na dywanie” przedszkolaki poznały serię książek o Słoniu Elmerze. Opowiada ona o przygodach słonia w kratkę, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół. Dzieci wykonały także przepiękne ilustracje do opowiadania.


W sklepie zoologicznym

Wszystkie dzieci chciałyby mieć w domu zwierzątko. O tym, że zwierzę w domu to nie tylko przyjemność, ale także obowiązki i odpowiedzialność dzieci z oddziału 0 a mogły się dowiedzieć podczas zajęć oraz wycieczki do sklepu zoologicznego. Celem wyprawy była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziła papuga, która fruwała po sklepie. Dużą ciekawość wzbudziły także akwaria wypełnione najróżniejszymi kolorowymi rybkami i roślinami. Obejrzeliśmy także różne akcesoria dla zwierząt, zarówno małych i tych dużych tj.: karma, zabawki, miski, smycze, posłania, a nawet ubrania. Pełni nowych wrażeń i informacji wróciliśmy do przedszkola.
W związku z omawianą tematyką wykonaliśmy także ciekawe prace plastyczne, które zdobią nasz korytarz.

Jesienne spacery dzieci z oddziału 0 a

Piękna jesienna pogoda zachęciła dzieci do spaceru. Dzieci podziwiały piękno przyrody i odkrywały jej sekrety, a także obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią między innymi opadające z drzew kolorowe liście.

Wspólne świętowanie urodzin

Urodziny w przedszkolu to szczególny dzień dla dziecka, ponieważ dzień urodzin jest w grupie świętem. Wszyscy śpiewają ,,Sto lat !” oraz składają jubilatowi życzenia i przygotowują dla niego miły upominek w postaci ,,Urodzinowej książeczki z laurkami”. Na wszystkich czeka zawsze słodki poczęstunek. Świętowanie urodzin wśród kolegów i koleżanek to wielka radość i niezapomniane chwile.
Z wizytą w Ogrodzie Botanicznym

 

18 października dzieci z oddziału 0 a wybrały się do Ogrodu Botanicznego na warsztaty plastyczne i zajęcia terenowe pt. „Kiedy Pani Jesień gubi swoje skarby”. Za sprawą Pani Jesieni na drzewach pojawiają się skarby! Podczas spaceru po ogrodzie dzieci musiały odnaleźć „ślady”, jakie pozostawiła dla nich Pani Jesień. Podziwiały kolory jesieni, poznawały nietypowe gatunki drzew takie jak: palecznik chiński, kasztan jadalny, iglicznia trójcierniowa, grujecznik japoński, czyli popularnie drzewo ciasteczkowe. Piękna, słoneczna pogoda umilała wspólną wędrówkę po ogrodzie. Na zajęciach plastycznych dzieci wyczarowywały piękne kompozycje z liści, które teraz m.in. ozdabiają nasz korytarz. 

Na straganie

W październiku dzieci z oddziału 0 A udały się na wycieczkę na pobliskie stragany owocowo-warzywne. Miały tam możliwość zobaczyć bogactwo barw, kształtów i gatunków różnych warzyw i owoców zgromadzonych w jednym miejscu. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały warzywa i owoce na straganach. Po powrocie dzieci rozwiązywały zagadki, układały sylwety owoców i warzyw z części, rozpoznawały i nazywały je wykorzystując zmysł dotyku,a także poznawały ich smak.Nie zabrakło także okazji do klasyfikowania, liczenia oraz wykonania ciekawych prac plastycznych.

Europejski Dzień Ptaka

Nasza grupa wzięła udział w ogłoszonym przez szkolny Samorząd Uczniowski Konkursie plastycznym na ptaka reprezentującego naszą grupę. Oto etapy naszej pracy i efekt końcowy.

Z wizytą na lotnisku

2 października dzieci z oddziału 0 a pojechały zwiedzać Port Lotniczy Ławica. Celem wycieczki było zaznajomienie dzieci z pracą ludzi na lotnisku i jego funkcjonowaniem. Plan wycieczki był bardzo atrakcyjny. Najpierw zwiedziliśmy terminal. Przechodząc do kolejnego miejsca dzieci zobaczyły grający, wiszący fortepian, który wywołał na ich twarzach ogromne zdziwienie i uśmiech. Dzieci nigdy wcześniej nie widziały tak umieszczonego instrumentu. Następnie zaopatrzeni w ,,bilety” musieliśmy przejść przez odprawę bagażową i celną. Przechodziliśmy przez specjalne bramki, które potrafią wykryć wszystkie metalowe przedmioty i prześwietlić bagaż. Tu dzieci miały okazję dowiedzieć się, czego nie należy wnosić na pokład samolotu i co zrobić, aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie. Ogromnym przeżyciem dla dzieci była możliwość obserwowania płyty lotniska i znajdujących się tam samolotów oraz ich wznoszenie się w powietrze. Wycieczka zakończyła się wręczeniem przedszkolakom pamiątkowych upominków. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.
Pro sinfonika

Przedszkolaki z oddziału 0 a biorą udział w comiesięcznych koncertach Pro Sinfoniki, która działa pod skrzydłami Filharmonii Poznańskiej. Dzieci poznają przygody Pana Świerszcza, które są okazją do prezentacji barwnych, rozwijających wyobraźnię i wrażliwość dzieł muzycznych. Za nami już koncert ,,W trąby grają”.Dzień Chłopaka

30 września obchodzimy Dzień Chłopców. Ten dzień świętowały również przedszkolaki z oddziału 0 A. Dziewczynki wręczyły chłopcom upominki i złożyły życzenia. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

 Poszukiwanie jesieni
Dzieci z grupy 0 A ustawione w pary, ubrane w kamizelki odblaskowe wybrały się na spacer do pobliskiego lasu w poszukiwaniu jesieni. Jak wiadomo, spacerowanie to nie tylko forma ruchu i relaksu, ale także nauki. Podczas spaceru dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, obserwowaliśmy drzewa, krzewy i ptaki, poznawaliśmy ich nazwy oraz zbieraliśmy piękne, kolorowe liście. Wszystkie jesienne skarby, które udało nam się znaleźć, zabraliśmy do naszej sali. A nasze jesienne prace plastyczne, które wykonaliśmy w ostatnim tygodniu zdobią nasz korytarz. 
 

Z wizytą w Straży Pożarnej

25 września dzieci z oddziału 0 a miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca Strażaków. Dzięki życzliwości panów Strażaków pracujących w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 dzieci mogły zobaczyć samochody i niezbędny do pracy sprzęt pożarniczy. Strażacy opowiedzieli również o swojej trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozu strażackiego.

 

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w oddziale 0 a zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku.

 18 września dzieci z oddziału 0 a wybrały się na pobliskie skrzyżowanie w celu praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki zapoznały się również z wyglądem i znaczeniem kilku ważnych znaków drogowych, tj. przejście dla pieszych, droga wyłącznie dla rowerów, uwaga dzieci, czy sygnalizacja świetlna. Dzieci obserwowały też zachowanie pieszych i pojazdów. Przechodziły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Podczas przedszkolnej wycieczki utrwaliły też zasady poruszania się po chodniku.

 

  

Wspólnie uczymy się i bawimy