Oddział 0a

Na straganie

W październiku dzieci z oddziału 0 A udały się na wycieczkę na pobliskie stragany owocowo-warzywne. Miały tam możliwość zobaczyć bogactwo barw, kształtów i gatunków różnych warzyw i owoców zgromadzonych w jednym miejscu. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały warzywa i owoce na straganach. Po powrocie dzieci rozwiązywały zagadki, układały sylwety owoców i warzyw z części, rozpoznawały i nazywały je wykorzystując zmysł dotyku,a także poznawały ich smak.Nie zabrakło także okazji do klasyfikowania, liczenia oraz wykonania ciekawych prac plastycznych.

Europejski Dzień Ptaka

Nasza grupa wzięła udział w ogłoszonym przez szkolny Samorząd Uczniowski Konkursie plastycznym na ptaka reprezentującego naszą grupę. Oto etapy naszej pracy i efekt końcowy.

Z wizytą na lotnisku

2 października dzieci z oddziału 0 a pojechały zwiedzać Port Lotniczy Ławica. Celem wycieczki było zaznajomienie dzieci z pracą ludzi na lotnisku i jego funkcjonowaniem. Plan wycieczki był bardzo atrakcyjny. Najpierw zwiedziliśmy terminal. Przechodząc do kolejnego miejsca dzieci zobaczyły grający, wiszący fortepian, który wywołał na ich twarzach ogromne zdziwienie i uśmiech. Dzieci nigdy wcześniej nie widziały tak umieszczonego instrumentu. Następnie zaopatrzeni w ,,bilety” musieliśmy przejść przez odprawę bagażową i celną. Przechodziliśmy przez specjalne bramki, które potrafią wykryć wszystkie metalowe przedmioty i prześwietlić bagaż. Tu dzieci miały okazję dowiedzieć się, czego nie należy wnosić na pokład samolotu i co zrobić, aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie. Ogromnym przeżyciem dla dzieci była możliwość obserwowania płyty lotniska i znajdujących się tam samolotów oraz ich wznoszenie się w powietrze. Wycieczka zakończyła się wręczeniem przedszkolakom pamiątkowych upominków. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Pro sinfonika

Przedszkolaki z oddziału 0 a biorą udział w comiesięcznych koncertach Pro Sinfoniki, która działa pod skrzydłami Filharmonii Poznańskiej. Dzieci poznają przygody Pana Świerszcza, które są okazją do prezentacji barwnych, rozwijających wyobraźnię i wrażliwość dzieł muzycznych. Za nami już koncert ,,W trąby grają”.

Dzień Chłopaka

30 września obchodzimy Dzień Chłopców. Ten dzień świętowały również przedszkolaki z oddziału 0 A. Dziewczynki wręczyły chłopcom upominki i złożyły życzenia. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Poszukiwanie jesieni
Dzieci z grupy 0 A ustawione w pary, ubrane w kamizelki odblaskowe wybrały się na spacer do pobliskiego lasu w poszukiwaniu jesieni. Jak wiadomo, spacerowanie to nie tylko forma ruchu i relaksu, ale także nauki. Podczas spaceru dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, obserwowaliśmy drzewa, krzewy i ptaki, poznawaliśmy ich nazwy oraz zbieraliśmy piękne, kolorowe liście. Wszystkie jesienne skarby, które udało nam się znaleźć, zabraliśmy do naszej sali. A nasze jesienne prace plastyczne, które wykonaliśmy w ostatnim tygodniu zdobią nasz korytarz.

Z wizytą w Straży Pożarnej

25 września dzieci z oddziału 0 a miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca Strażaków. Dzięki życzliwości panów Strażaków pracujących w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 dzieci mogły zobaczyć samochody i niezbędny do pracy sprzęt pożarniczy. Strażacy opowiedzieli również o swojej trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość wejścia do wozu strażackiego.

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w oddziale 0 a zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku.

18 września dzieci z oddziału 0 a wybrały się na pobliskie skrzyżowanie w celu praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki zapoznały się również z wyglądem i znaczeniem kilku ważnych znaków drogowych, tj. przejście dla pieszych, droga wyłącznie dla rowerów, uwaga dzieci, czy sygnalizacja świetlna. Dzieci obserwowały też zachowanie pieszych i pojazdów. Przechodziły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Podczas przedszkolnej wycieczki utrwaliły też zasady poruszania się po chodniku.

Wspólnie uczymy się i bawimy