OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto to zostało ustanowione na wniosek Rzecznika Praw Dziecka przez Sejm Rzeczypospolitej w 2014 roku. Polska była też inicjatorem uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Nasi uczniowie znają prawa dziecka i wiedzą co zrobić gdy są one łamane.

Podczas lekcji wychowawczych każda klasa zrobiła plakat dotyczący ważnego dla niej prawa, który został wyeksponowany w holu szkoły. Na lekcjach muzyki dzieci uczyły się piosenki Mam prawo do swych praw, autorstwa Emilii Waśniowskiej, naszej byłej dyrektorki, którą wspólnie odśpiewaliśmy.
Szczególnie w naszych murach zabrzmiało głośno i radośnie MAM PRAWO DO SWYCH PRAW.
Wszystkim uczniom życzymy aby każdy z 365 dni był dniem dziecka i dniem praw dziecka.