Oddział przedszkolny 0b

Rok szkolny 2017/2018

My się zimy nie boimy i ostatni dzień przed feriami spędziliśmy w kinie, oglądając piękną bajkę pt. „Fernando”.

 

Nieoczekiwane, magiczne spotkanie z Hindusem, który na naszych oczach czarował przy pomocy kolorowej bibuły…

 
 
 

W piątek 26. 01. 2018r. grupa 0B wzięła udział w piątym z cyklu koncertów poznańskiej Pro Sinfoniki „Muzyka niepoważna”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
  

22. 01. 2018r. obchodziliśmy Święto Babci i Dziadka. Z tej okazji przygotowaliśmy przedstawienie, na którym dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach. Uwieńczeniem występu było wręczenie okolicznościowych medali, laurek z życzeniami oraz słodki poczęstunek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kiedy tylko nadarzy się okazja korzystamy z tego, że spadł śnieg, za który tak tęsknimy. Zabawy na śniegu i lepienie bałwana, to to, co w zimie kochamy najbardziej.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

17. 01. 2018r. odbył się karnawałowy bal przebierańców prowadzony przez instruktorów Centrum Kultury i Tańca Hajdasz. Bawiliśmy się doskonale, a po zabawie zjedliśmy słodki poczęstunek w sali.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W przedświąteczny piątek udaliśmy się na wycieczkę autokarową do miejscowości Oćwieka. Braliśmy udział w warsztatach, w czasie których robiliśmy bułki i pierniczki, które następnie ozdabialiśmy. Stworzyliśmy też piękne, świąteczne stroiki z żywych gałązek, które zabraliśmy do domów, aby dopełnić świątecznej atmosfery. Poznaliśmy zwyczaje i tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Wszyscy otrzymaliśmy upominki od Gwiazdora, co oznacza, że wszyscy, nawet Panie, byliśmy grzeczni! 😉 Zwieńczeniem wycieczki była wieczerza wigilijna.

                             

W środę 13.12.2017r. gruba 0B wzięła udział w czwartym z cyklu poznańskiej Pro Sinfoniki „Kolędnicy wędrownicy”.

             

18.12.2017r. udaliśmy się do Biblioteki Szkolnej im. Emilii Waśniowskiej, na lekcję biblioteczną. Poznaliśmy naszą bibliotekę, utrwaliliśmy wiadomości, wzięliśmy udział w quizie i dekorowaliśmy medale.

                 

W poniedziałek 18.12.17r. dzieci z grupy 0B zabrały się za dekorowanie pysznych pierników, upieczonych w domach. Zabawa była słodka i owocna, dzięki przygotowanym piernikom nasza sala wypełniła się korzennym aromatem… Święta tuż, tuż…

               

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy B wraz z rodzicami przygotowały piękne stroiki świąteczne.
My już jesteśmy gotowi na święta, a Wy…? 😉
 

Mikołajki w oddziale 0B

6.12.2017r. gościła u nas p. Ania z Szyciarni w Poznaniu. Nauczyliśmy się, jak obsługiwać maszynę do szycia, własnoręcznie uszyliśmy poduszki, na których wyhaftowaliśmy swoje imiona. Każdy otrzymał pisaki, którymi mógł nadać kolor swojej poduszce.

Sądzący po ilości prezentów, jakie otrzymaliśmy, jesteśmy bardzo grzeczną grupą 🙂 Nikt nie dostał rózgi! Oby tak dalej! 😉

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
  
  
  

W piątek 24.11.2017r. grupa 0B wzięła udział w trzecim z cyklu koncertów poznańskiej Pro Sinfoniki „Księżniczka Czardasza”.

 
 
 
 
 
 
 
 

Dzień Pluszowego Misia w grupie 0B

 
 

14.11.17r. udaliśmy się na lekcję biblioteczną do filii Biblioteki Raczyńskich na os. Chrobrego 117.

Wizytę uznajemy za udaną, zajęcia na temat sów były bardzo interesujące. Zaprojektowaliśmy własne zakładki i nie możemy się doczekać, kiedy wraz z rodzicami odwiedzimy Bibliotekę, aby założyć własne karty biblioteczne i móc korzystać z jej bogatych zasobów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

14. 11. 2017r. odbył się Koncert Piosenki Patriotycznej, na którym zaprezentowaliśmy utwór pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

 
 

17.11. – Dzień Czarnego Kota

Z tej okazji stworzyliśmy mruczącą wystawę czarnych kotów.W

Wszystkie takie same, a każdy wyjątkowy…

Na piątkowych zajęciach wybraliśmy się w podróż do Francji…

Podróżowaliśmy dzięki naszej wyobraźni…

Rozmawialiśmy o kulturze, zabytkach i o tym, z czego Francja słynie. Poznaliśmy zapachy francuskich perfum, a także zaprojektowaliśmy flagi, które zdobią naszą galerię.

Wyobrażaliśmy sobie, że spacerujemy po lawendowych polach…

 
 
 
 
 
 

Dzień Postaci z Bajek w oddziale 0B

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy dyniowych lampionów, stworzonych przez Uczniów i Rodziców oddziału 0B.
Serdecznie dziękujemy za czas i zaangażowanie włożone w przygotowanie pięknych i pomysłowych lampionów.

Jesień nie przestaje nas inspirować… Lepimy, układamy, projektujemy… Zapraszamy do podziwiania naszych prac 🙂

 
 
 
 
 
 
 
 

W piątek 27.10.2017r. grupa 0B wzięła udział w drugim z cyklu koncertów poznańskiej Pro Sinfoniki „Bella Italia”.

 
 
 
 
 

izycie funkcjonariuszki poznańskiej Straży Miejskiej dzieci z oddziału 0b miały okazję utrwalić i zaprezentować swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze.
„Gdy czerwone światło świeci na chodniku stoją dzieci, a gdy błyśnie nam zielone, można przejść na drugą stronę.”

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

13.10.2017 roku w naszej szkole odbyło się Pasowanie na Uczniów Klas Zerowych. Z tej okazji przygotowaliśmy piosenkę „Maszerują Przedszkolaki”, którą wzbogaciliśmy o układ choreograficzny. Po części oficjalnej udaliśmy się na przyjęcie do naszej sali. Odebraliśmy pamiątkowe dyplomy i odznaki z logo szkoły. Był to dla nas pierwszy tak uroczysty dzień, który pozostanie w naszej pamięci na długo…
A po części oficjalnej … after party na dywanie…


Grupa 0B wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski, zorganizowanym z okazji Europejskiego Dnia Ptaków. Tym samy rozpoczęła zbieranie punktów w całorocznym konkursie Samorządu Uczniowskiego na najlepszą klasę w szkole.
Każdy stworzyła ptaka odciskając swoją dłoń…


2 października wybraliśmy się na spacer do lasu w poszukiwaniu oznak jesieni. Znaleźliśmy pierwsze jesienne liście, które zabraliśmy ze sobą, by wykonać z nich piękne prace plastyczne! Niespodziewanie drogę „przebiegł” nam ślimak – to pewnie na szczęście!​
W piątek 29.09.2017r. grupa 0B wzięła udział w pierwszym z cyklu koncertów poznańskiej Pro Sinfoniki „W trąby grają”.Rozpoczęcie roku szkolnego za nami…

Poznajemy siebie, swoje pasje i upodobania. Uczymy się, bawimy, śpiewamy, spędzamy czas na świeżym powietrzu. Tworzymy wyjątkowe prace plastyczne o tematyce jesiennej, bo jesień tuż, tuż… Barwy jesieni otaczają nas i inspirują… Witajcie!
Rok szkolny 2016/2017

przed5 przed4 przed3 przed2 przed1


 

W Szkole Podstawowej nr 34 na osiedlu Bolesława Śmiałego od września 2016 roku będą funkcjonowały 2 całodzienne oddziały przedszkolne. Czynne od godziny 6.00 do 17.00. Zajęcia z obowiązkowego przygotowania przedszkolnego będą odbywały się w godzinach od 8:00 do 13:00. Zajęcia w każdej grupie przedszkolnej będą prowadzone przez dwóch nauczycieli. Dzieci oddziału przedszkolnego mają darmową opiekę. Rodzice mogą wykupić dziecku całodzienne wyżywienie. Śniadanie obiad i podwieczorek, które jest przygotowywane przez Przedszkole nr 190. Sale są bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne dostosowane dla dzieci 5 i 6 letnich. Różnorodne zabawki oraz dobrze zagospodarowana przestrzeń sprzyjają zarówno efektywnemu wypoczynkowi, jak i nauce. Nauczyciele przygotowują bogatą ofertę wyjść na wycieczki. Oddział przedszkolny oferuje darmowe zajęcia dodatkowe: logopedia , gimnastyka korekcyjna, religia, język angielski i do wyboru: rytmika, tańce. Dzieci korzystają z placu zabaw oraz z kącika sportowego. Dzieci oddziałów przedszkolnych aktywnie uczestniczą w życiu szkoły, poprzez udział w projektach edukacyjnych, uroczystościach szkolnych, festynach, akcjach organizowanych przez szkołę.

20160209_092537 20160209_092546 20160209_092553 20160209_092618 20160209_092625 20160209_092645 20160209_092657 20160209_092707 20160209_092802