Klasy sportowe

Uprawianie sportu każdemu człowiekowi przynosi szereg korzyści nie tylko zdrowotnych.

Sport uczy, m.in. szlachetnej rywalizacji, odpowiedzialności za siebie i innych, wytrwałości, współpracy w grupie, samodyscypliny. Kształtuje charakter, pozwala poznawać ludzi i świat.

Propagowanie idei sportu, jego wybranych dyscyplin, zapewnienie możliwości ich uprawiania przy jednoczesnym integrowaniu procesu szkolenia sportowego z działalnością dydaktyczną i wychowawczą , to główny cel powołanej do życia w tym roku szkolnym pierwszej klasy sportowej w historii „34”.

Obóż letni

Podczas wakacji letnich koszykarki piramidy szkoleniowej INEA AZS Poznań z rocznika 2000 oraz 2001 wraz ze swoimi trenerkami przebywały na zgrupowaniu w Karnicach. Treningi odbywały się 2-3 razy dziennie  w dużej hali sportowej lub na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Koszykarki naszej szkoły na obozie sportowym  spędziły pracowicie wiele godzin na treningach, ale był też czas na liczne atrakcje takie jak wycieczka do Rewala, Niechorza, Pogorzelicy, Trzęsacza, Kołobrzegu, długie nadmorskie spacery, budowle i rzeźby z piasku, kąpiele w morzu, liczne konkursy, ognisko z pieczeniem kiełbasek, zbieranie jagód, czy dyskoteka. Oprócz podnoszenia umiejętności koszykarskich zawodniczek, trenerzy zwracali dużą uwagę na kulturalne zachowanie, współpracę zespołową, punktualność czy obowiązkowość. Dziewczęta wróciły z obozu bardzo zadowolone z nowymi umiejętnościami i doświadczeniami. (mł)

Uczniowski Klub Sportowy „Śmiały” przy Szkole Podstawowej nr 34

Został  założony w 1996 roku

Posiada Sekcję Piłki Nożnej

Organizuje Turnieje Halowe Piłki Nożnej:

• w Arenie dla uczniów szkół podstawowych w czasie ferii zimowych
  • w naszej szkole największy dla szkól podstawowych od 1990 roku

Działa na terenie osiedla Bolesława Śmiałego – w ramach obchodów Dnia Dziecka razem z administracją osiedla  organizujemy  Turniej Piłkarski.

Organizuje również Turnieje Ministrantów z naszej parafii.

Prezes Klubu – Bogusław Witkowski

Adres: