Samorząd uczniowski

Samorząd Uczniowski rozpoczął swoją działalność w roku szkolnym 2013/2014. W tym roku zyskał dwie nowe opiekunki panią Aleksandrę Regulską oraz Gabrielę Wołosz. Pełni zapału i chęci zabraliśmy się do pracy. Zeszłoroczna przewodnicząca SU Agata Tym opuściła już naszą szkołę, tak więc ogłosiliśmy wybory. Wywieszono plakaty kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, były bardzo ciekawe i różnorodne. Wybory odbyły się 24.09.2013 r i wyłoniono w nich trzech reprezentantów SU.

Przewodniczącym została Pola Ruła uczennica klasy 5b, natomiast pierwszym zastępcą Natalia Kordus z klasy 6b, drugim zastępcą został Rafał Radziszewski z klasy 5d.

W tym roku postawiliśmy sobie dość wysoko poprzeczkę, chcemy dorównać naszym poprzednikom, ale również wprowadzić wiele nowych akcji. Oczywiście pojawią się akcje typu Góra grosza czy „Kiermasze świąteczne”. Chcemy rozszerzyć działalność charytatywną nie tylko na zewnątrz szkoły, ale również zebrać książki dla naszej kochanej biblioteki, aby nadal z chęcią przyjmowała swoich czytelników.

Pragniemy również wprowadzić urozmaicenia do konkursu na „najlepszą klasę” w szkole, organizując po drodze akcje tematyczne związane z projektami, które realizuje w tym roku szkoła. Wprowadzimy tygodnie krajów europejskich i zadania z nimi związane, ale również sięgniemy poza Europę. Pomysłów jak was rozruszać mamy wiele, ale wszystko w swoim czasie.

Nie zapominajmy o Jubileuszu naszej „34”. Od pierwszego spotkania włączyliśmy się czynnie w pomoc przy dekorowaniu szkoły, a także pracujemy nad małą niespodzianką dla naszych nauczycieli z okazji ich święta.

Będziemy wciąż walczyć o polepszanie wszystkiego co się da, abyśmy mogli ten rok przeżyć bezpiecznie zdrowo oraz szczęśliwie.