Świetlica

 

Regulamin świetlicy – zobacz
Karta zgłoszeniowa ucznia do świetlicy – załącznik nr 1
                                                                                      –  załącznik nr 2
Rok szkolny 2017/2018

Celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu w bezpiecznym i miłym otoczeniu. Świetlica stwarza warunki do wypoczynku, relaksu, odrobienia prac domowych  oraz zjedzenia posiłku.

Zajęcia świetlicowe organizowane są
od poniedziałku do piątku od 6:30 do 17:00.

Grudzień

Grudzień! Ostatni dzień roku, czyli miesiąc, kiedy świąteczną magię można wyczuć wszędzie. W świetlicy również mieliśmy okazję na czerpanie całymi garściami z tego niesamowitego okresu.

Zorganizowaliśmy Bałwankowe Warsztaty, podczas których dzieci mogły razem z rodzicami przygotować ciekawą ozdobę wykonaną ze skarpety oraz z wełny

      Pomponowy zawrót głowy towarzyszył nam również podczas popołudniowych zajęć.

  Bawiliśmy się również tradycyjnymi symbolami, takimi jak renifery świętego Mikołaja.

Przygotowaliśmy też materiały na kiermasz świąteczny oraz celebrowaliśmy Wigilię w świetlicowym gronie. 

Listopad

Ostatni miesiąc jesieni nie pozwolił nam zapomnieć jak kapryśna bywa pogoda. Nie pozwoliliśmy jesiennej chandrze zepsuć nam nastrojów i umilaliśmy sobie czas w świetlicy pracami plastycznymi…

 

A chociaż chłód i plucha nie pozwalały nam na szaleństwa na dworze, spędzaliśmy czas aktywnie z chustą Klanza i zabawami na dywanie

 
 

Listopad obfitował w kilka ważnych dni. Celebrowaliśmy Dzień Niepodległości, przypominaliśmy sobie jak ważny jest nasz kraj i pozwaliśmy sylwetki kilku ważnych Polaków.

 

 

Kiedy święto obchodziły nasz Misie przymierzaliśmy misiowy „kostium”…

 

Oraz poznawaliśmy pierwowzór pluszowego misia, który powoli szykuje się do snu, mierzyliśmy jego łapy oraz poznawaliśmy ciekawostki o kuzynach niedźwiedzia brunatnego (czy wiecie, że niedźwiedź polarny przybiera kolor zielony w ciepłym środowisku? NIESAMOWITE!)

 
 
 

Życzyliśmy najlepszego Andrzejowi i wróżyliśmy sobie, co czeka na nas w przyszłości.

 
 
 
 

PAŹDZIERNIK 2017

 • Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Dziś święto grona pedagogicznego, dzieci oraz wszystkich pracowników oświaty.

W ten szczególny dzień Dzieci w świetlicy tworzą pracę dla swojej Pani.

 • Jesiennie nam…

 

 • W naszej świetlicy odbył się konkurs „Jesienna sowa”. Ukazał nam kolejne wielkie zdolności naszych świetliczków. Zadaniem uczniów było stworzenie dowolną techniką plastyczną postaci sowy. Wszystkie Dzieci wykazały się ogromnym talentem, co niewątpliwie możemy zobaczyć na poniższym zdjęciu.

 • Magiczny jesienny czas sprzyja tworzeniu kolejnych pięknych prac.

     

 • Hasło „Głową rusz i wierszyk złóż” ukazało kolejne indywidualne talenty naszych dzieci.
 • Sportowe gry i zabawy na świeżym powietrzu również nie są nam obce. Uśmiech z twarzy nam nie znika, bo zawsze rozgrzewa nas ciepła przyjazna atmosfera.  

 

 • Nasza świetlica została odwiedzona przez trójkę uroczych przedstawicieli Fundacji Golden Retriever WOŚP wraz z właścicielkami. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się więcej o tym w jaki sposób zajmować się psem, jak powinna wyglądać pielęgnacja, a także mogli przetestować umiejętności czworonogów podczas kilku sztuczek. Sprawdziliśmy węch piesków kryjąc łakocie w specjalnie przygotowanej macie, przybijaliśmy piątki i przede wszystkim obdarzyliśmy się na wzajem masą miłości. Dziękujemy fundacji za odwiedziny i czekamy na kolejne wizyty dla pozostałych grup.

     

 • Dziś Halloween! Czytamy, opowiadamy i nietoperze z papieru składamy.

 • Wakacyjne wspomnienia

05.09.17 Przywitaliśmy świetlicę. Pierwsze chwile po wakacjach upłynęły nam na opowieściach o letnich przygodach, przeżyciach i wrażeniach. Wspominaliśmy miejsca wypoczynku, piękno i różnorodność widzianych krajobrazów, osobliwości przyrody, niezwykłość zabytków oraz wyjątkowe zdarzenia. Mówiliśmy o przywiezionych pamiątkach, zarówno tych kupionych, jak i znalezionych. Oglądaliśmy zdjęcia oraz czytaliśmy krótkie opowiadania o tematyce wakacyjnej.


 • Wspólnie ustaliliśmy zasady, które każdego dnia będą nam dawać przyjazną atmosferę oraz poczucie bezpieczeństwa.
 • Oto nasze świetliczaki:

 

 • 09.17

Rozpoczęliśmy cykl zajęć na temat bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

 


 • 09.2017

Przywitaliśmy„ Panią Jesień”. Podczas zajęć dzieci mogły poznać i zobaczyć barwy i dary jesieni, a także zaśpiewać poznaną jesienną piosenkę. Wraz z nadejściem jesieni w świetlicy rozpoczął się cykl zajęć „Co nam jesień w darze niesie”. Były one poświęcone tematyce jesieni.

  • Dzieci nie tylko poznały dary i kolory tej barwnej pory roku, ale również (poprzez rozmaite prace plastyczne) same tworzyły jej elementy.

 
 • Malujemy, wycinamy i kleimy – świetnie się bawimy!

 


 • 10 2017

W naszej świetlicy odbyło się „Pasowanie na Świetliczaka”. Uroczyste spotkanie rozpoczęło się od powitania uczestników oraz omówienia celu spotkania. Główny cel tej uroczystości stanowiło przyjęcie do grona światliczaków nowo przybyłych dzieci. Uczniowie klas pierwszych przystąpili do uroczystego ślubowania, a następnie odbyła się część pasowania, w której to dzieci wykazywały się wiedzą oraz umiejętnościami w przygotowanych na ten dzień konkursach oraz zabawach. 

 
Rok szkolny 2016/2017
Czerwiec

W naszej świetlicy czerwiec rozpoczęliśmy od obchodów Dnia Dziecka. Z tej okazji czekał na nas słodki upominek.

Nasza świetlica przybrała piękne kolory. Barwne prace wykonywaliśmy na zajęciach.

W oczekiwaniu na wakacje, rozmawialiśmy o naszym bezpieczeństwie. Pod okiem ratownika medycznego nauczyliśmy się zasad udzielania pierwszej pomocy. Tak  wyposażeni w wiedzę, dobre humory rozpoczynamy wakacje ☺ czas odpoczynku i beztroskiej zabawy.

Do zobaczenia we wrześniu.

s1 s2 s3 s4 s5 s6 s7 s8 s9

Kwiecień

Kwiecień  to miesiąc ciągłego oczekiwania na Wiosnę , która ociągała się z nadejściem.
Świetlice realizowały tematy: Wiosną kwiatki rosną; Wielkanoc tuż , tuż ; Dbamy o nasze środowisko oraz w Polskę idziemy. Nasze dzieci udekorowały sale kwiatami oraz ozdobami świątecznymi. Zagościły jajka i zajączki. Wiele z nich znalazło nabywców na Kiermaszu Wielkanocnym -11 kwietnia. Po przerwie świątecznej liczne zajęcia plastyczne pozwoliły na ozdobienie ścian nowymi gazetkami. Pomimo pochmurnej pogody za oknami u Nas gości już Wiosna !

s13 s12 s11 s10 s9 s8 s7 s6 s5 s4 s3 s2 s1

Luty

Luty rozpoczął się dla nas w tym roku wyjątkowo późno, bowiem po dwutygodniowej przerwie spowodowanej feriami, wróciliśmy do szkoły dopiero 13.02.  Od razu ruszyliśmy z przygotowaniami do walentynek, wycinaliśmy serca z papieru i robiliśmy kartki dla naszych najbliższych. Nie zapominaliśmy również o czytaniu zimowych opowieści oraz grach i zabawach umysłowych, choć za oknem coraz częściej widać było słońce niż ciemne chmury i śnieg. Postanowiliśmy więc przywołać wiosnę i w tym celi stworzyliśmy wiele prac, które ozdobiły wnętrza świetlicy. Chyba nam się udało – pod koniec lutego temperatura wzrosła. W drugiej połowie miesiąca obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Kota, zatem dużo rozmawialiśmy o naszych kociakach i ich potrzebach, oglądaliśmy filmy, w których koty były głównymi bohaterami oraz stworzyliśmy wiele ciekawych prac plastycznych.

l6 l1 l2 l3 l4 l5 l7 l8 l9 l10 l11 12 l13 l14 l15

 

Styczeń

Styczeń i Nowy Rok 2017 przywitaliśmy tanecznym krokiem. Zastanawialiśmy się wspólnie z Dziećmi, jak możemy pomagać zwierzętom i ptakom podczas trwającej zimy. W świetlicy dominowały zabawy muzyczno-ruchowe oraz konkursy i zabawy logiczne o tematyce karnawałowej i zimowej.   Przypomnieliśmy sobie jak bezpiecznie przygotować się i przeżyć zbliżające się ferie zimowe. Rozmawialiśmy o naszych kochanych Babciach i Dziadkach, dla których przygotowaliśmy drobne upominki-niespodzianki. Zima zagościła w naszych salach na dobre, zrobiło się biało od naszych zimowych prac plastycznych.

s6 s5 s4 s3 s2

sw1
Grudzień

W grudniu Dzieci poczuły atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.                                            

  Dużo rozmawialiśmy o tradycjach świątecznych, o niesieniu pomocy                                    ludziom potrzebującym i samotnym, przygotowywaliśmy różne ozdoby,  i drobne prezenty dla bliskich i dalekich, m. in. na kiermasz świąteczny.                                                Uczniowie mogli wziąć udział w konkursach świetlicowych.

g21 g20 g19 g18 g17 g16 g15 g14 g13 g12 g11 g10 g9 g8 g7 g6 g5 g4 g3 g2 g1

W grudniu zakończyła się też nasza świetlicowa akcja „Ozdób misia”. Podsumowaniem wydarzenia była przepiękna wystawa przygotowanych przez Dzieci misiów. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki i pamiątkowe misie z origami.

Listopad

Listopad przywitaliśmy w świetlicy jesiennymi opowieściami. Wspólnie czytaliśmy nasze ulubione lektury, a także tworzyliśmy do nich własnoręcznie wykonane ilustracje.

l1 l2 l3

W listopadzie mieliśmy okazję przypomnieć sobie o roli i powadze symboli narodowych i lokalnych, a to w związku z obchodzonym 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości. Znowu mogliśmy wykazać się kreatywnością i pomysłowością – poniżej efekty naszej pracy:

l5 l4

Listopad jest także miesiącem, w którym swoje święto mają nasze ukochane pluszowe misie. Przez kilka dni mogliśmy cieszyć się w świetlicy towarzystwem naszych przytulanek, o których opowiadaliśmy i tworzyliśmy ich papierowe podobizny:

l6 l7 l8

Nie zabrakło również treningu twórczego myślenia, a więc rozwiązywania rebusów, krzyżówek, gier planszowych i karcianych:

l9 l10 l11

Nie zapomnieliśmy też o zabawach ruchowych – mimo, że aura nie sprzyjała spacerom – cały miesiąc pilnie ćwiczyliśmy różne układy taneczne, bo listopad zakończyliśmy świetlicową zabawą andrzejkową:

l13 l12

Październik
W październiku nasza świetlica okryła się jesienną szatą. Królowały u nas piękne prace plastyczne. Rozmawialiśmy także o tym jak należy zachowywać się, by być kulturalnym i dobrze wychowanym.
Nasze Panie zorganizowały dla nas różnego rodzaju zabawy ruchowe, konkursy sprawnościowe.
Pod koniec października zostaliśmy pasowani na „Świetliczaków”. Przy muzyce, zabawie, Panie wręczyły nam certyfikaty i drobne upominki. Najwięcej emocji wzbudził ogromny ołówek, który Pani kładła nam na ramionach. Był duży i bardzo naostrzony. Wrażeń i radości w tym dniu było mnóstwo
 sw12 sw11 sw10 sw9 sw8 sw7 sw6 sw5  sw3 sw2 sw1

 

Wrzesień

profilaktyka wad postawy – zobacz

Rok szkolny przywitaliśmy w świetlicy muzycznie i tanecznie. Najlepiej poznawać się przy muzyce i zabawie.

Oprócz tanecznych kroków poznajemy nowych bohaterów książek, które czytają nam Panie. Ich barwne przygody ilustrujemy pracami plastycznymi.

Powoli zostawiając za sobą suche, wielobarwne liście zbliża się do nas jesień. To czas, kiedy nasza świetlica mieni się kolorami, jest w niej trochę bajecznie, trochę pracowicie, ale zawsze przyjemnie.

wp_20160923_11_20_41_pro 20160926_115604 20160923_111229 20160923_11104420160919_161959   20160926_115504 wp_20160923_11_09_22_pro


 Rok szkolny 2015/2016
WRZESIEŃ

Rozpoczął się rok szkolny 2015/2016 , świetlica szkolna powitała nowych Uczniów
i rozpoczęła swoją działalność. Prowadzone są zajęcia plastyczno – artystyczne, muzyczne, ruchowe itp. Na zajęciach dobrze się bawimy i robimy różne ciekawe rzeczy. Poniżej krótki reportaż z życia świetlicy .
Bezpieczeństwo ważna sprawa dlatego też już w pierwszych tygodniach września rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa zarówno w szkole jak i w drodze do szkoły.
W trakcie zajęć każdy ze Świetliczaków wykonał swoje przejście dla pieszych. Następnie wspólnie utrwalaliśmy zasady właściwego zachowania się podczas przejścia przez ulicę.

 

świetlica3

Pod koniec września w Świetlicy Szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na Świetliczaka”. Honorowymi uczestnikami byli Uczniowie, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę w naszej szkole i od września biorą udział w zajęciach świetlicowych. Na początku Uczniowie przypomnieli jakie zasady obowiązują w naszej świetlicy. Aby Uczniowie klas pierwszych mogli stać się pełnoprawnymi członkami grupy świetlicowej, musieli zdać egzamin gotowości. Każda grupa miała za zadanie pięknie ozdobić literę swojej klasy .Wszystkie pierwszaki poradziły sobie z tym zadaniem doskonale. Potem nastąpiło już uroczyste ślubowanie i przyjęcie pierwszoklasistów do świetlicowej rodzinki przez nauczycieli świetlicy, którzy wręczyli Dzieciom pamiątkowe dyplomy i upominek.

swietlica

świetlica4

świetlica11

PAŹDZIERNIK

Za sprawą jesieni miesiąc październik obfitował w naszej świetlicy w prace plastyczne.
Wykonaliśmy latawce na powitanie jesieni, świetlicową spiżarnię pełną kolorowych słoi. Wyklejaliśmy grzybki, składaliśmy z kółek wesołe sowy itp. Nie zabrakło też zabaw z muzyką. W związku z Międzynarodowym Dniem Muzyki w naszej świetlicy zagościły przeboje zespołu Abba, przy których wszyscy świetnie się bawiliśmy.

świetlica12

świetlica13

świetlica14

LISTOPAD

Za sprawą Halloween w naszej świetlicy zagościły dynie.

swietlica16

Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu i wykonywaliśmy pracę plastyczne związane z tą tematyką.

świetlica17

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

świetlica18

Powolutku rozpoczęliśmy przygotowania do Kiermaszu świątecznego, pierwsze bombki już zrobione .

świetlica19

GRUDZIEŃ
swietlicagr swietlicagr4 swietlicagr3 swietlicagr2Styczeń

Znów minął rok, kolejny rok! Postanowienia noworoczne powzięte!!!

ss1

Rozpoczął się czas zabaw i balów karnawałowych. W świetlicy podczas zajęć wykonywaliśmy kolorowe maski, a także projektowaliśmy stroje karnawałowe.

ss2

Przystroiliśmy pięknie nasze sale.

ss3

Bawiliśmy się wesoło przy muzyce, ale nie tylko.

ss4

Wykonywaliśmy też wiele różnorodnych prac plastycznych związanych z aktualną porą roku.

ss5

ss6

Za sprawą rozgrywek tenisa stołowego w świetlicy klas trzecich zrobiło się całkiem sportowo.

ss7

 

Dla naszych ukochanych babć i dziadków wykonaliśmy przepiękne gazetki, laurki, upominki.

 

ss8ss9

Rozmawialiśmy też o tym, jak bezpiecznie bawić się podczas nadchodzących ferii.

ss10

LUTY

Śniegu za oknem brak, ale w naszej świetlicy nie ma czasu na nudę bo mamy za to ZIMOWE ZABAWY: łamigłówki, kalambury, zgadywanki, „bitwa na śnieżki” i taniec na „krze lodowej”, a wszystko to w rytm zimowych piosenek.

slu1 śl2 śl3 śl4Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki: wykonaliśmy naszyjniki z drewnianych serc i brokatowych papierów, a naszą świetlicę przystroiliśmy w wesołe serduszka.

śl5 śl6 śl7 śl8 śl9 śl11

MARZEC:

ABC SPORTU:

– organizacja świetlicowych turniejów sportowych dla dzieci (ping-pong, piłkarzyki stołowe, siatkówka balonowa, szachy, warcaby, kręgle, hula-hop),

1 2 3 4 5 6 8 9

– konkurs plastyczny „Moja ulubiona dyscyplina sportowa”

WIELKANOC:

– wykonywanie wielkanocnych ozdób różnymi technikami,

– konkurs plastyczny „Wielkanocne jajo”

18 17 16 15 14 13 12 11 10

Kwiecień

W kwietniu w naszej świetlicy wraz z dziećmi omawialiśmy interesujące  tematy.

Królowały witaminy, ilustrowaliśmy ich znaczenie dla zdrowia i życia człowieka.

WP_20160408_15_36_55_Pro WP_20160411_11_26_41_Pro WP_20160411_11_26_51_Pro

Dzieci brały udział w „Maratonie gier i zabaw”, gdzie  grały w rozmaite gry, a także bawiły się w stare i nowe zabawy, np. „Świetlicowe kalambury”,  „Świetlicowe Scrablle”, „Państwa i miasta”.

WP_20160413_10_49_49_Pro WP_20160413_10_50_21_Pro WP_20160426_11_28_34_Pro

Zachęcone wiosną za oknem dzieci wykonały szereg prac o tej tematyce, a także korzystały z uroków świeżego powietrza.

WP_20160412_12_31_41_Pro WP_20160412_12_31_57_Pro WP_20160415_14_40_34_Pro WP_20160419_15_43_39_Pro  WP_20160510_14_53_47_Pro WP_20160517_16_27_49_Pro WP_20160510_14_53_25_Pro WP_20160510_14_53_47_Pro

             Dnia 06.05.2016 r. odbył się MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS TAŃCA

INTEGRACYJNEGO  „RAZEM MIŁO I WESOŁO”  w  Szkole Podstawowej nr 38 w Poznaniu.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas I – III szkół podstawowych miasta Poznania

będący członkami społeczności świetlicy szkolnej.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z  klas II ze świetlicy szkolnej:

 1. Natasza Galubińska 2A
 2. Joanna Lis 2A
 3. Marcin Horbacz 2B
 4. Szymon Kanigowski 2B
 5. Julia Markiewicz 2B
 6. Wiktoria Leporowska 2D
 7. Zuzanna Sporna 2D
 8. Julia Styczyńska 2D
 9. Gabriela Derda 2H
 10. Pola Dmowska 2H
 11. Hanna Jędrasiak 2I

ZAJELIŚMY III MIEJSCE ! OGROMNE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA DLA DZIECI 🙂

Cele konkursu były następujące:

– popularyzacja różnych form ruchowo – tanecznych,

– popularyzacja tańca jako formy wyrazu artystycznego,

– rozwijanie zamiłowań i uzdolnień tanecznych,

– rozwijanie umiejętności scenicznych,

– integracja środowiska świetlic szkolnych.

 

 

Uczestnicy konkursu:

Ilość drużyn – 9, z ośmiu szkół

– SP nr 7,

– SP nr 40,

– SP nr 82,

– Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi nr 2 – 2 drużyny,

– Zespół Szkół Specjalnych nr 102,

– SP nr 45,

– SP nr 34,

– SP nr 74.

 I miejsce – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi nr 2 za Afrykański Taniec

Radości,

II miejsce – SP nr 7 – Czekolada,

III miejsce – SP nr 34 – Taniec powitalny „Sing Hallelujah”

Wyróżnienie – Zespół Szkół Specjalnych nr 102 – Lepsza połowa.

Skład komisji:

– p. Justyna Szychowiak – doradca metodyczny w zakresie muzyki,

– p. Ewa Nowak – doradca metodyczny ds. świetlic,

– p. Lucyna Podolak – kierownik świetlicy w SP nr 38.

Kryteria oceny:

– technika wykonania,

– muzykalność, rytmiczność,

– ogólne wrażenie artystyczne.

Dziewczynki z klasy 3d ze SP nr 38 przywitały uczestników tańcząc Swing w uliczce.

Na zakończenie zatańczyły i zaśpiewały Bujany walczyk.

18 17 16 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

MAJ
W naszej świetlicy maj obfitował w wiele ciekawych wydarzeń.
Nie tylko cieszyliśmy się wiosną, która nareszcie obdarzyła nas słonecznymi dniami, ale także ciężko pracowaliśmy – przygotowywaliśmy się bowiem do Międzyświetlicowego Konkurs Tańca Integracyjnego „Razem miło i wesoło”, który odbył się w SP nr 38 w Poznaniu.

z1

Nasza praca została nagrodzona!!! Zajęliśmy III miejsce spośród 9 startujących poznańskich szkół.
To jeszcze próba przed występem. A poniżej nasza medalowa ekipa. Gratulujemy!!!

z2 z3

Majowe słońce zachęciło nas do rozwijania naszej aktywności twórczej – porzuciliśmy ostatecznie wszelkie zimowe akcenty i ochoczo ustroiliśmy świetlicę własnoręcznie wykonanymi wiosennymi kwiatami i ptakami.

z4 z5 z6 z7

A po pracy cieszyliśmy się wspólnie spędzonym czasem podczas majowych pikników – jeden z nich zorganizowaliśmy nawet na świetlicowym dywanie
 

 
Luty

Luty rozpoczął się dla nas w tym roku wyjątkowo późno, bowiem po dwutygodniowej przerwie spowodowanej feriami, wróciliśmy do szkoły dopiero 13.02.  Od razu ruszyliśmy z przygotowaniami do walentynek, wycinaliśmy serca z papieru i robiliśmy kartki dla naszych najbliższych. Nie zapominaliśmy również o czytaniu zimowych opowieści oraz grach i zabawach umysłowych, choć za oknem coraz częściej widać było słońce niż ciemne chmury i śnieg. Postanowiliśmy więc przywołać wiosnę i w tym celi stworzyliśmy wiele prac, które ozdobiły wnętrza świetlicy. Chyba nam się udało – pod koniec lutego temperatura wzrosła. W drugiej połowie miesiąca obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Kota, zatem dużo rozmawialiśmy o naszych kociakach i ich potrzebach, oglądaliśmy filmy, w których koty były głównymi bohaterami oraz stworzyliśmy wiele ciekawych prac plastycznych.

l1 l2 l3 l4 l5 l6 l7 l8 l9 l10 l11 12 l13 l14 l15

Marzec

ZIMĘ ŻEGNAMY    –    WIOSNĘ WITAMY

Wreszcie do nas przyszła!


PANI WIOSNA przyniosła nam

– śpiew ptaków,

– pąki na drzewach,

– pierwsze kwiaty,

– a także cieplejsze i dłuższe dni 
Cieszymy się bardzo.

m2 m1

Chętnie wykonujemy wiosenne prace plastyczne, które zdobią naszą świetlicę

i wesoło się bawimy !!!!!!!!!!

m3 m4 m5 m6

Wydzieramy ,wycinamy, zaginamy,  stemplujemy, komponujemy , przyklejamy , rysujemy w rytm muzyki , kolorujemy ……..

m7 m8 m10

i podziwiamy nasze dzieła.

m11 m12 m13 m14 m15

Bierzemy udział w konkursie , dotyczącym zdrowego odżywiania

m16

Oto nagrodzone prace:

m17 m18

Wybieramy spośród nas  ŚWIETLICZAKÓW  zimy.

m21 m20

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którym się udało !!!

m23 m22

Wszystkich  zapraszamy do odkrycia swoich talentów w dziedzinie rękodzieła i wykonania własnoręcznie ozdób na Wielkanocny Kiermasz .

 My też się postaramy.

 Do zobaczenia……………