WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI WYŻSZYMI

 Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z poznańskimi uczelniami wyższymi. W tym roku szkolnym braliśmy udział w projekcie badawczym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu mającym na celu sprawdzenie związku ADHD z otyłością u dzieci. ADHD jest jednym z najczęściej rozpoznawanych zaburzeń neurorozwojowych u dzieci w wieku szkolnym. Uczniowie, którzy brali udział w badaniach mieli wykonaną ocenę zdrowia jamy ustnej, istniała także możliwość konsultacji w Klinice Pneumonologii, Alergologii Dziecięcej i Immunologii Klinicznej Szpitala Klinicznego przy ulicy Szpitalnej w Poznaniu. W wyniku współpracy pedagog szkolny wraz z doktorantami Wydziału Biologii UAM planuje zorganizować uczniom warsztaty na temat zaburzeń odżywiania ze szczególnym uwzględnieniem anoreksji.